Org.nr 992 126 434 2022 → 2023 År-til-år-analyse

2RZ HOLDING AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 17% i driftsinntekter

godkjent 2024-06-30; register 2024-08-03; journalnr 2024 714647

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for 2RZ HOLDING AS. Driftsinntekter 191.8k NOK → 225.2k NOK (+17.4%). Årsresultat +190.6k NOK → +222.2k NOK. Egenkapital 2.16m NOK → 2.38m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Netto positivt år i de publiserte tallene.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
191.8k NOK 225.2k NOK
+17.4%
Driftsresultat
+180.4k NOK +214.1k NOK
+18.7%
Årsresultat
+190.6k NOK +222.2k NOK
+16.6%
Egenkapital
2.16m NOK 2.38m NOK
+10.3%
Bankinnskudd
176.7k NOK 274.2k NOK
+55.1%
Sum eiendeler
2.66m NOK 2.38m NOK
-10.5%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 191.8k NOK til 225.2k NOK (+17.4% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +180.4k NOK → +214.1k NOK (driftsmargin 94.1% → 95.1%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +190.6k NOK → +222.2k NOK (resultatmargin 99.4% → 98.6%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 2.16m NOK → 2.38m NOK (egenkapitalandel 81.2% → 100.0%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 176.7k NOK → 274.2k NOK (+55.1% år/år). Beregnet