Org.nr 992 126 434 2023 → 2024 År-til-år-analyse

2RZ HOLDING AS: årsregnskap 2024 vs 2023

Falt 42% i driftsinntekter, svakere resultat

godkjent 2025-05-17; register 2025-07-29; journalnr 2025 713161

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2024 med 2023 for 2RZ HOLDING AS. Driftsinntekter 225.2k NOK → 130.1k NOK (-42.2%). Årsresultat +222.2k NOK → +131.1k NOK. Egenkapital 2.38m NOK → 2.51m NOK.

På den positive siden: egenkapitalen ble styrket; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsinntektene falt; driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere.

Blandet år — både forbedringer og press.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
225.2k NOK 130.1k NOK
-42.2%
Driftsresultat
+214.1k NOK +123.0k NOK
-42.6%
Årsresultat
+222.2k NOK +131.1k NOK
-41.0%
Egenkapital
2.38m NOK 2.51m NOK
+5.5%
Bankinnskudd
274.2k NOK 388.6k NOK
+41.8%
Sum eiendeler
2.38m NOK 2.51m NOK
+5.6%

Det som ble bedre

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 2.38m NOK → 2.51m NOK (egenkapitalandel 100.0% → 100.0%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 274.2k NOK → 388.6k NOK (+41.8% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 225.2k NOK til 130.1k NOK (-42.2% år/år). Beregnet

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +214.1k NOK → +123.0k NOK (driftsmargin 95.1% → 94.5%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +222.2k NOK → +131.1k NOK (resultatmargin 98.6% → 100.7%). Beregnet