Org.nr 917 418 624 2020 → 2021 År-til-år-analyse

2S TILLER & NÆSS MALERSERVICE - JOMFRUSLETTFJELL HYTTESERVICE AS: årsregnskap 2021 vs 2020

Falt 66% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2022-06-09; register 2022-06-13; journalnr 2022 442452

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2021 med 2020 for 2S TILLER & NÆSS MALERSERVICE - JOMFRUSLETTFJELL HYTTESERVICE AS. Driftsinntekter 831.6k NOK → 283.5k NOK (-65.9%). Årsresultat +35.2k NOK → +147.4k NOK. Egenkapital 104.4k NOK → 251.8k NOK.

På den positive siden: driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: driftsinntektene falt; lønn opp uten tilsvarende inntektsvekst; varekostnad endret.

Blandet år — både forbedringer og press.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
831.6k NOK 283.5k NOK
-65.9%
Driftsresultat
+51.1k NOK +192.8k NOK
+277.2%
Årsresultat
+35.2k NOK +147.4k NOK
+318.5%
Egenkapital
104.4k NOK 251.8k NOK
+141.3%
Bankinnskudd
136.6k NOK 333.3k NOK
+144.0%
Sum eiendeler
154.4k NOK 416.9k NOK
+170.0%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +51.1k NOK → +192.8k NOK (driftsmargin 6.1% → 68.0%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +35.2k NOK → +147.4k NOK (resultatmargin 4.2% → 52.0%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 104.4k NOK → 251.8k NOK (egenkapitalandel 67.6% → 60.4%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 136.6k NOK → 333.3k NOK (+144.0% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 831.6k NOK til 283.5k NOK (-65.9% år/år). Beregnet

  • ↓

    Lønn opp uten tilsvarende inntektsvekst

    Lønnskostnad 109.8k NOK → 231.2k NOK (13% → 82% av driftsinntekter). Beregnet

  • ↓

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 356.9k NOK → 525.3k NOK (+47.2% år/år). Beregnet