Org.nr 917 418 624 2022 → 2023 År-til-år-analyse

2S TILLER & NÆSS MALERSERVICE - JOMFRUSLETTFJELL HYTTESERVICE AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 27% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2024-06-30; register 2024-08-15; journalnr 2024 729668

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for 2S TILLER & NÆSS MALERSERVICE - JOMFRUSLETTFJELL HYTTESERVICE AS. Driftsinntekter 1.50m NOK → 1.91m NOK (+27.1%). Årsresultat +119.0k NOK → +217.5k NOK. Egenkapital 370.8k NOK → 588.3k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte; varekostnad endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 2S TILLER & NÆSS MALERSERVICE - JOMFRUSLETTFJELL HYTTESERVICE AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1.50m NOK 1.91m NOK
+27.1%
Driftsresultat
+150.4k NOK +278.1k NOK
+84.9%
Årsresultat
+119.0k NOK +217.5k NOK
+82.7%
Egenkapital
370.8k NOK 588.3k NOK
+58.7%
Bankinnskudd
55.1k NOK 240.4k NOK
+336.1%
Sum eiendeler
463.4k NOK 765.0k NOK
+65.1%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 1.50m NOK til 1.91m NOK (+27.1% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +150.4k NOK → +278.1k NOK (driftsmargin 10.0% → 14.5%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +119.0k NOK → +217.5k NOK (resultatmargin 7.9% → 11.4%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 370.8k NOK → 588.3k NOK (egenkapitalandel 80.0% → 76.9%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 55.1k NOK → 240.4k NOK (+336.1% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 240.7k NOK → 274.2k NOK (16% → 14% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 796.4k NOK → 913.1k NOK (+14.7% år/år). Beregnet