Org.nr 990 367 965 2021 → 2022 År-til-år-analyse

2T RÅD AS: årsregnskap 2022 vs 2021

Økte 10% i driftsinntekter, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2023-04-15; register 2023-06-01; journalnr 2023 445709

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for 2T RÅD AS. Driftsinntekter 2.45m NOK → 2.68m NOK (+9.7%). Årsresultat +1.21m NOK → +1.09m NOK. Egenkapital 7.28m NOK → 8.37m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: kraftig kontanttrekk. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 2T RÅD AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
2.45m NOK 2.68m NOK
+9.7%
Driftsresultat
+1.61m NOK +1.50m NOK
-6.5%
Årsresultat
+1.21m NOK +1.09m NOK
-10.6%
Egenkapital
7.28m NOK 8.37m NOK
+14.9%
Bankinnskudd
3.49m NOK 529.2k NOK
-84.8%
Sum eiendeler
10.07m NOK 13.28m NOK
+31.9%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 2.45m NOK til 2.68m NOK (+9.7% år/år). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 7.28m NOK → 8.37m NOK (egenkapitalandel 72.3% → 63.0%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +1.61m NOK → +1.50m NOK (driftsmargin 65.7% → 56.0%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +1.21m NOK → +1.09m NOK (resultatmargin 49.6% → 40.4%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 3.49m NOK → 529.2k NOK (-84.8% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Kraftig kontanttrekk

    Kontantbeholdningen falt mer enn 60% år/år (3.49m NOK → 529.2k NOK). Sjekk om midler gikk til konsernfordringer, investeringer eller drift. Tolkning