Org.nr 955 497 643 2023 → 2024 År-til-år-analyse

2TAL AS: årsregnskap 2024 vs 2023

Økte 104% i driftsinntekter, svakere resultat

godkjent 2025-06-18; register 2025-06-24; journalnr 2025 554937

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2024 med 2023 for 2TAL AS. Driftsinntekter 70.59m NOK → 144.32m NOK (+104.5%). Årsresultat +4.44m NOK → +3.07m NOK. Egenkapital 6.65m NOK → 9.72m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; egenkapitalen ble styrket; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte; varekostnad endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 2TAL AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
70.59m NOK 144.32m NOK
+104.5%
Driftsresultat
+6.23m NOK +5.73m NOK
-8.1%
Årsresultat
+4.44m NOK +3.07m NOK
-31.0%
Egenkapital
6.65m NOK 9.72m NOK
+46.1%
Bankinnskudd
409.6k NOK 645.2k NOK
+57.5%
Sum eiendeler
19.78m NOK 36.40m NOK
+84.0%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 70.59m NOK til 144.32m NOK (+104.5% år/år). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 6.65m NOK → 9.72m NOK (egenkapitalandel 33.6% → 26.7%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 409.6k NOK → 645.2k NOK (+57.5% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +6.23m NOK → +5.73m NOK (driftsmargin 8.8% → 4.0%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +4.44m NOK → +3.07m NOK (resultatmargin 6.3% → 2.1%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 10.49m NOK → 16.96m NOK (15% → 12% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 49.25m NOK → 114.38m NOK (+132.2% år/år). Beregnet