Org.nr 913 783 182 2018 → 2019 År-til-år-analyse

3280 INVEST AS: årsregnskap 2019 vs 2018

Økte 20% i driftsinntekter, svakere resultat

godkjent 2020-04-27; register 2020-05-07; journalnr 2020 335286

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2019 med 2018 for 3280 INVEST AS. Driftsinntekter 105.0k NOK → 126.3k NOK (+20.3%). Årsresultat -45.7k NOK → -78.8k NOK. Egenkapital 7.98m NOK → 902.7k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; kontantbeholdningen økte; likviditetsgrad tilbake over 1×. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere; egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 3280 INVEST AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
105.0k NOK 126.3k NOK
+20.3%
Driftsresultat
+19.1k NOK -9 146 NOK
-147.9%
Årsresultat
-45.7k NOK -78.8k NOK
-72.3%
Egenkapital
7.98m NOK 902.7k NOK
-88.7%
Bankinnskudd
445 NOK 262.2k NOK
+58815.1%
Sum eiendeler
3.39m NOK 3.21m NOK
-5.4%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 105.0k NOK til 126.3k NOK (+20.3% år/år). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 445 NOK → 262.2k NOK (+58815.1% år/år). Beregnet

  • ↑

    Likviditetsgrad tilbake over 1×

    Likviditetsgrad 0.01× → 20.77×. Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +19.1k NOK → -9 146 NOK (driftsmargin 18.2% → -7.2%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat -45.7k NOK → -78.8k NOK (resultatmargin -43.6% → -62.4%). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 7.98m NOK → 902.7k NOK (egenkapitalandel 235.4% → 28.2%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 23.6k NOK → 11.5k NOK. Rapportert faktum