Org.nr 913 444 019 2022 → 2023 År-til-år-analyse

377 SPORT AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Falt 38% i driftsinntekter, svakere resultat

godkjent 2024-07-23; register 2024-07-27; journalnr 2024 675752

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for 377 SPORT AS. Driftsinntekter 6.32m NOK → 3.90m NOK (-38.3%). Årsresultat +532.6k NOK → +40.1k NOK. Egenkapital 86.5k NOK → 4.13m NOK.

På den positive siden: egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: driftsinntektene falt; driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere.

Også verdt å følge med på: varekostnad falt. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 377 SPORT AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
6.32m NOK 3.90m NOK
-38.3%
Driftsresultat
+690.8k NOK +42.2k NOK
-93.9%
Årsresultat
+532.6k NOK +40.1k NOK
-92.5%
Egenkapital
86.5k NOK 4.13m NOK
+4671.3%
Bankinnskudd
845.5k NOK 713.8k NOK
-15.6%
Sum eiendeler
2.10m NOK 1.11m NOK
-47.1%

Det som ble bedre

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 86.5k NOK → 4.13m NOK (egenkapitalandel 4.1% → 371.0%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 6.32m NOK til 3.90m NOK (-38.3% år/år). Beregnet

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +690.8k NOK → +42.2k NOK (driftsmargin 10.9% → 1.1%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +532.6k NOK → +40.1k NOK (resultatmargin 8.4% → 1.0%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 845.5k NOK → 713.8k NOK (-15.6% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad falt

    COGS / varekostnad 4.64m NOK → 3.17m NOK (-31.6% år/år). Beregnet