Org.nr 921 142 862 2018 → 2019 År-til-år-analyse

3N INVEST AS: årsregnskap 2019 vs 2018

Økte 300% i driftsinntekter, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2020-04-16; register 2020-06-29; journalnr 2020 506621

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2019 med 2018 for 3N INVEST AS. Driftsinntekter 33.0k NOK → 132.0k NOK (+300.0%). Årsresultat +5 689 NOK → +9 110 NOK. Egenkapital 94.3k NOK → 85.2k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: egenkapitalen ble svekket; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 3N INVEST AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
33.0k NOK 132.0k NOK
+300.0%
Driftsresultat
+11.4k NOK +59.3k NOK
+417.6%
Årsresultat
+5 689 NOK +9 110 NOK
+60.1%
Egenkapital
94.3k NOK 85.2k NOK
-9.7%
Bankinnskudd
13.7k NOK 679 NOK
-95.0%
Sum eiendeler
2.40m NOK 2.41m NOK
+0.2%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 33.0k NOK til 132.0k NOK (+300.0% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +11.4k NOK → +59.3k NOK (driftsmargin 34.7% → 44.9%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +5 689 NOK → +9 110 NOK (resultatmargin 17.2% → 6.9%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 94.3k NOK → 85.2k NOK (egenkapitalandel 3.9% → 3.5%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 13.7k NOK → 679 NOK (-95.0% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 3.5% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning