Org.nr 992 933 712 2020 → 2021 År-til-år-analyse

4 A HOLDING AS: årsregnskap 2021 vs 2020

Falt 52% i driftsinntekter, svakere resultat

godkjent 2022-04-06; register 2022-05-14; journalnr 2022 291710

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2021 med 2020 for 4 A HOLDING AS. Driftsinntekter 485.7k NOK → 234.0k NOK (-51.8%). Årsresultat +335.6k NOK → +166.7k NOK. Egenkapital 2.48m NOK → 2.64m NOK.

På den positive siden: egenkapitalen ble styrket; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsinntektene falt; driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere.

Blandet år — både forbedringer og press.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
485.7k NOK 234.0k NOK
-51.8%
Driftsresultat
+369.9k NOK +68.3k NOK
-81.5%
Årsresultat
+335.6k NOK +166.7k NOK
-50.3%
Egenkapital
2.48m NOK 2.64m NOK
+6.7%
Bankinnskudd
239.4k NOK 244.1k NOK
+2.0%
Sum eiendeler
4.79m NOK 4.82m NOK
+0.6%

Det som ble bedre

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 2.48m NOK → 2.64m NOK (egenkapitalandel 51.7% → 54.8%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 239.4k NOK → 244.1k NOK (+2.0% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 485.7k NOK til 234.0k NOK (-51.8% år/år). Beregnet

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +369.9k NOK → +68.3k NOK (driftsmargin 76.2% → 29.2%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +335.6k NOK → +166.7k NOK (resultatmargin 69.1% → 71.2%). Beregnet