Org.nr 992 933 712 2021 → 2022 År-til-år-analyse

4 A HOLDING AS: årsregnskap 2022 vs 2021

Økte 32% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2023-04-23; register 2023-04-27; journalnr 2023 372678

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for 4 A HOLDING AS. Driftsinntekter 234.0k NOK → 309.2k NOK (+32.1%). Årsresultat +166.7k NOK → +735.5k NOK. Egenkapital 2.64m NOK → 3.38m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 4 A HOLDING AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
234.0k NOK 309.2k NOK
+32.1%
Driftsresultat
+68.3k NOK +197.7k NOK
+189.4%
Årsresultat
+166.7k NOK +735.5k NOK
+341.2%
Egenkapital
2.64m NOK 3.38m NOK
+27.8%
Bankinnskudd
244.1k NOK 222.7k NOK
-8.8%
Sum eiendeler
4.82m NOK 4.89m NOK
+1.4%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 234.0k NOK til 309.2k NOK (+32.1% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +68.3k NOK → +197.7k NOK (driftsmargin 29.2% → 63.9%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +166.7k NOK → +735.5k NOK (resultatmargin 71.2% → 237.9%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 2.64m NOK → 3.38m NOK (egenkapitalandel 54.8% → 69.1%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 244.1k NOK → 222.7k NOK (-8.8% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 1.05m NOK → 1.14m NOK. Rapportert faktum