Org.nr 919 582 510 2017 → 2018 År-til-år-analyse

4 ANTZ AS: årsregnskap 2018 vs 2017

Svakere resultat

godkjent 2019-04-11; register 2019-08-07; journalnr 2019 892084

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2018 med 2017 for 4 ANTZ AS. Driftsinntekter 253.4k NOK → 260.1k NOK (+2.6%). Årsresultat +83.6k NOK → +61.6k NOK. Egenkapital 106.2k NOK → 167.8k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; egenkapitalen ble styrket; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere.

Også verdt å følge med på: varekostnad endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 4 ANTZ AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
253.4k NOK 260.1k NOK
+2.6%
Driftsresultat
+107.5k NOK +95.1k NOK
-11.5%
Årsresultat
+83.6k NOK +61.6k NOK
-26.3%
Egenkapital
106.2k NOK 167.8k NOK
+58.0%
Bankinnskudd
71.9k NOK 190.3k NOK
+164.7%
Sum eiendeler
145.5k NOK 590.5k NOK
+305.8%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 253.4k NOK til 260.1k NOK (+2.6% år/år). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 106.2k NOK → 167.8k NOK (egenkapitalandel 73.0% → 28.4%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 71.9k NOK → 190.3k NOK (+164.7% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +107.5k NOK → +95.1k NOK (driftsmargin 42.4% → 36.6%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +83.6k NOK → +61.6k NOK (resultatmargin 33.0% → 23.7%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 8 300 NOK → 13.5k NOK (+62.7% år/år). Beregnet