Org.nr 987 658 843 2021 → 2022 År-til-år-analyse

4 SEASONS OSLO AS: årsregnskap 2022 vs 2021

Falt 24% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2023-06-22; register 2023-07-17; journalnr 2023 584486

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for 4 SEASONS OSLO AS. Driftsinntekter 2.88m NOK → 2.20m NOK (-23.6%). Årsresultat +1.65m NOK → +3.98m NOK. Egenkapital 5.23m NOK → 6.21m NOK.

På den positive siden: driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: driftsinntektene falt; varekostnad endret.

Netto positivt år i de publiserte tallene.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
2.88m NOK 2.20m NOK
-23.6%
Driftsresultat
+314.1k NOK +1.49m NOK
+373.8%
Årsresultat
+1.65m NOK +3.98m NOK
+140.8%
Egenkapital
5.23m NOK 6.21m NOK
+18.7%
Bankinnskudd
251.1k NOK 2.34m NOK
+832.3%
Sum eiendeler
12.01m NOK 12.24m NOK
+1.9%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +314.1k NOK → +1.49m NOK (driftsmargin 10.9% → 67.7%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +1.65m NOK → +3.98m NOK (resultatmargin 57.4% → 181.0%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 5.23m NOK → 6.21m NOK (egenkapitalandel 43.5% → 50.7%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 251.1k NOK → 2.34m NOK (+832.3% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 2.88m NOK til 2.20m NOK (-23.6% år/år). Beregnet

  • ↓

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 153.6k NOK → 284.1k NOK (+85.0% år/år). Beregnet