Org.nr 987 658 843 2020 → 2021 År-til-år-analyse

4 SEASONS OSLO AS: årsregnskap 2021 vs 2020

Økte 143% i driftsinntekter, svakere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2022-06-19; register 2022-06-28; journalnr 2022 522570

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2021 med 2020 for 4 SEASONS OSLO AS. Driftsinntekter 1.19m NOK → 2.88m NOK (+142.7%). Årsresultat +3.19m NOK → +1.65m NOK. Egenkapital 8.04m NOK → 5.23m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere; egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: varekostnad endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 4 SEASONS OSLO AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1.19m NOK 2.88m NOK
+142.7%
Driftsresultat
+608.9k NOK +314.1k NOK
-48.4%
Årsresultat
+3.19m NOK +1.65m NOK
-48.1%
Egenkapital
8.04m NOK 5.23m NOK
-35.0%
Bankinnskudd
660.6k NOK 251.1k NOK
-62.0%
Sum eiendeler
14.26m NOK 12.01m NOK
-15.7%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 1.19m NOK til 2.88m NOK (+142.7% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +608.9k NOK → +314.1k NOK (driftsmargin 51.3% → 10.9%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +3.19m NOK → +1.65m NOK (resultatmargin 268.7% → 57.4%). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 8.04m NOK → 5.23m NOK (egenkapitalandel 56.4% → 43.5%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 660.6k NOK → 251.1k NOK (-62.0% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 115.0k NOK → 153.6k NOK (+33.6% år/år). Beregnet