Org.nr 917 034 869 2019 → 2020 År-til-år-analyse

4700 INVEST AS: årsregnskap 2020 vs 2019

Økte 5% i driftsinntekter, sterkere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2021-02-23; register 2021-09-23; journalnr 2021 782993

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2020 med 2019 for 4700 INVEST AS. Driftsinntekter 165.0k NOK → 173.9k NOK (+5.4%). Årsresultat +37.1k NOK → +49.7k NOK. Egenkapital 30.7k NOK → 32.6k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer; bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 4700 INVEST AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
165.0k NOK 173.9k NOK
+5.4%
Driftsresultat
+85.0k NOK +95.5k NOK
+12.3%
Årsresultat
+37.1k NOK +49.7k NOK
+33.8%
Egenkapital
30.7k NOK 32.6k NOK
+6.5%
Bankinnskudd
33.8k NOK 14.7k NOK
-56.6%
Sum eiendeler
1.42m NOK 1.55m NOK
+8.7%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 165.0k NOK til 173.9k NOK (+5.4% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +85.0k NOK → +95.5k NOK (driftsmargin 51.5% → 54.9%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +37.1k NOK → +49.7k NOK (resultatmargin 22.5% → 28.5%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 30.7k NOK → 32.6k NOK (egenkapitalandel 2.2% → 2.1%). Beregnet

  • ↑

    Likviditetsgrad tilbake over 1×

    Likviditetsgrad 0.29× → 5.38×. Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 33.8k NOK → 14.7k NOK (-56.6% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 2.1% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle -3 814 NOK → 1.20m NOK. Rapportert faktum