Org.nr 928 125 858 2022 → 2023 År-til-år-analyse

4SIGHT HOLDING AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 12% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2024-05-21; register 2024-06-11; journalnr 2024 445833

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for 4SIGHT HOLDING AS. Driftsinntekter 571.1k NOK → 639.9k NOK (+12.0%). Årsresultat +196.1k NOK → +367.8k NOK. Egenkapital 219.1k NOK → 397.8k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Også verdt å følge med på: varekostnad endret; bokførte investeringer endret; årsverk endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 4SIGHT HOLDING AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
571.1k NOK 639.9k NOK
+12.0%
Driftsresultat
+249.4k NOK +750.7k NOK
+201.0%
Årsresultat
+196.1k NOK +367.8k NOK
+87.6%
Egenkapital
219.1k NOK 397.8k NOK
+81.6%
Bankinnskudd
257.7k NOK 902.5k NOK
+250.3%
Sum eiendeler
341.6k NOK 805.5k NOK
+135.8%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 571.1k NOK til 639.9k NOK (+12.0% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +249.4k NOK → +750.7k NOK (driftsmargin 43.7% → 117.3%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +196.1k NOK → +367.8k NOK (resultatmargin 34.3% → 57.5%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 219.1k NOK → 397.8k NOK (egenkapitalandel 64.1% → 49.4%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 257.7k NOK → 902.5k NOK (+250.3% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 226.0k NOK → 401.5k NOK (+77.6% år/år). Beregnet

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 231 NOK → 5 466 NOK. Rapportert faktum

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 0 → 0.5. Rapportert faktum