Org.nr 919 825 480 2021 → 2022 År-til-år-analyse

4X4 MEDEX AS: årsregnskap 2022 vs 2021

Svakere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2023-05-31; register 2023-06-03; journalnr 2023 455097

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for 4X4 MEDEX AS. Driftsinntekter 1.03m NOK → 1.02m NOK (-1.1%). Årsresultat +627.8k NOK → +492.8k NOK. Egenkapital 754.7k NOK → 247.5k NOK.

Press inkluderte: driftsinntektene falt; driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 4X4 MEDEX AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1.03m NOK 1.02m NOK
-1.1%
Driftsresultat
+804.8k NOK +632.2k NOK
-21.5%
Årsresultat
+627.8k NOK +492.8k NOK
-21.5%
Egenkapital
754.7k NOK 247.5k NOK
-67.2%
Bankinnskudd
905.5k NOK 190.9k NOK
-78.9%
Sum eiendeler
195.1k NOK 1.60m NOK
+720.5%

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 1.03m NOK til 1.02m NOK (-1.1% år/år). Beregnet

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +804.8k NOK → +632.2k NOK (driftsmargin 77.9% → 61.9%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +627.8k NOK → +492.8k NOK (resultatmargin 60.8% → 48.2%). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 754.7k NOK → 247.5k NOK (egenkapitalandel 386.9% → 15.5%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 905.5k NOK → 190.9k NOK (-78.9% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 202.6k NOK → 119.5k NOK. Rapportert faktum