Org.nr 919 074 949 2017 → 2018 År-til-år-analyse

7 STAR EIENDOM AS: årsregnskap 2018 vs 2017

Økte 324% i driftsinntekter, sterkere resultat, ny eierkapital

godkjent 2019-05-08; register 2019-05-29; journalnr 2019 366246

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2018 med 2017 for 7 STAR EIENDOM AS. Driftsinntekter 120.0k NOK → 509.0k NOK (+324.2%). Årsresultat +74.9k NOK → +532.6k NOK. Egenkapital 5.17m NOK → 811.9k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; årsresultatet ble bedre; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; egenkapitalen ble svekket; likviditetsgrad under 1×.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 7 STAR EIENDOM AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
120.0k NOK 509.0k NOK
+324.2%
Driftsresultat
+119.0k NOK +407 NOK
-99.7%
Årsresultat
+74.9k NOK +532.6k NOK
+610.8%
Egenkapital
5.17m NOK 811.9k NOK
-84.3%
Bankinnskudd
2 099 NOK 49.6k NOK
+2261.9%
Sum eiendeler
12.71m NOK 10.98m NOK
-13.6%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 120.0k NOK til 509.0k NOK (+324.2% år/år). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +74.9k NOK → +532.6k NOK (resultatmargin 62.4% → 104.6%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 2 099 NOK → 49.6k NOK (+2261.9% år/år). Beregnet

  • ↑

    Eierene skjøt inn kapital

    Innskutt egenkapital økte 92.4k NOK → 204.4k NOK (+112.0k NOK). Rapportert faktum

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +119.0k NOK → +407 NOK (driftsmargin 99.2% → 0.1%). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 5.17m NOK → 811.9k NOK (egenkapitalandel 40.7% → 7.4%). Beregnet

  • ↓

    Likviditetsgrad under 1×

    Likviditetsgrad 167.43× → 0.90× — kortsiktig gjeld overstiger omløpsmidler i de publiserte linjene. Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 7.4% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning