Org.nr 989 528 157 2018 → 2019 År-til-år-analyse

7 STEEL NORDIC GROUP AS: årsregnskap 2019 vs 2018

Økte 9% i driftsinntekter

godkjent 2020-04-29; register 2020-07-06; journalnr 2020 530673

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2019 med 2018 for 7 STEEL NORDIC GROUP AS. Driftsinntekter 5.00m NOK → 5.47m NOK (+9.3%). Egenkapital 26.87m NOK → 47.70m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; egenkapitalen ble styrket; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere.

Også verdt å følge med på: varekostnad endret; bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 7 STEEL NORDIC GROUP AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
5.00m NOK 5.47m NOK
+9.3%
Driftsresultat
+22.28m NOK +8.41m NOK
-62.2%
Årsresultat
n/m +20.46m NOK
—
Egenkapital
26.87m NOK 47.70m NOK
+77.5%
Bankinnskudd
23.0k NOK 1.46m NOK
+6226.1%
Sum eiendeler
116.96m NOK 122.8k NOK
-99.9%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 5.00m NOK til 5.47m NOK (+9.3% år/år). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 26.87m NOK → 47.70m NOK (egenkapitalandel 23.0% → 38851.5%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 23.0k NOK → 1.46m NOK (+6226.1% år/år). Beregnet

  • ↑

    Lønnskostnadene falt

    Lønnskostnad 290.0k NOK → 309 NOK (6% → 0% av driftsinntekter). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +22.28m NOK → +8.41m NOK (driftsmargin 445.4% → 153.8%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 5.15m NOK → 5.16m NOK (+0.2% år/år). Beregnet

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 104.42m NOK → 105.4k NOK. Rapportert faktum