Org.nr 928 991 628 2022 → 2023 År-til-år-analyse

7 STEEL NORDIC INVESTMENT ÅLESUND AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 33% i driftsinntekter, gikk med underskudd, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2024-07-09; register 2024-07-16; journalnr 2024 632271

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for 7 STEEL NORDIC INVESTMENT ÅLESUND AS. Driftsinntekter 1.73m NOK → 2.30m NOK (+33.3%). Årsresultat +698.0k NOK → -232.2k NOK. Egenkapital 448.2k NOK → 216.0k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; gikk med underskudd; egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 7 STEEL NORDIC INVESTMENT ÅLESUND AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1.73m NOK 2.30m NOK
+33.3%
Driftsresultat
+894.9k NOK +238.6k NOK
-73.3%
Årsresultat
+698.0k NOK -232.2k NOK
-133.3%
Egenkapital
448.2k NOK 216.0k NOK
-51.8%
Bankinnskudd
241.7k NOK 81.9k NOK
-66.1%
Sum eiendeler
23.94m NOK 23.30m NOK
-2.7%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 1.73m NOK til 2.30m NOK (+33.3% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +894.9k NOK → +238.6k NOK (driftsmargin 51.9% → 10.4%). Beregnet

  • ↓

    Gikk med underskudd

    Årsresultatet snudde fra overskudd på 698.0k NOK til underskudd på 232.2k NOK. Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 448.2k NOK → 216.0k NOK (egenkapitalandel 1.9% → 0.9%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 241.7k NOK → 81.9k NOK (-66.1% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 0.9% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning