Org.nr 974 281 325 2018 → 2019 År-til-år-analyse

70 GRADER N ARKITEKTUR AS: årsregnskap 2019 vs 2018

Falt 7% i driftsinntekter, sterkere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2020-06-24; register 2020-07-01; journalnr 2020 524283

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2019 med 2018 for 70 GRADER N ARKITEKTUR AS. Driftsinntekter 5.12m NOK → 4.76m NOK (-7.1%). Årsresultat +29.1k NOK → +79.8k NOK. Egenkapital 574.0k NOK → 653.9k NOK.

På den positive siden: driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: driftsinntektene falt; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: varekostnad falt. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 70 GRADER N ARKITEKTUR AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
5.12m NOK 4.76m NOK
-7.1%
Driftsresultat
+57.8k NOK +113.5k NOK
+96.4%
Årsresultat
+29.1k NOK +79.8k NOK
+174.8%
Egenkapital
574.0k NOK 653.9k NOK
+13.9%
Bankinnskudd
589.6k NOK 151.3k NOK
-74.3%
Sum eiendeler
1.40m NOK 1.76m NOK
+25.7%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +57.8k NOK → +113.5k NOK (driftsmargin 1.1% → 2.4%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +29.1k NOK → +79.8k NOK (resultatmargin 0.6% → 1.7%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 574.0k NOK → 653.9k NOK (egenkapitalandel 41.1% → 37.2%). Beregnet

  • ↑

    Lønnskostnadene falt

    Lønnskostnad 3.59m NOK → 3.54m NOK (70% → 74% av driftsinntekter). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 5.12m NOK til 4.76m NOK (-7.1% år/år). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 589.6k NOK → 151.3k NOK (-74.3% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad falt

    COGS / varekostnad 315.1k NOK → 154.2k NOK (-51.1% år/år). Beregnet