Org.nr 928 528 251 2024 → 2025 År-til-år-analyse

78 DEGREES NORTH AS: årsregnskap 2025 vs 2024

Økte 47% i driftsinntekter, svakere resultat

godkjent 2026-05-04; register 2026-05-06; journalnr 2026 423144

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2025 med 2024 for 78 DEGREES NORTH AS. Driftsinntekter 4.54m NOK → 6.69m NOK (+47.3%). Årsresultat +293.8k NOK → +231.6k NOK. Egenkapital -144.4k NOK → 87.2k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: årsresultatet ble svakere.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret; årsverk endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 78 DEGREES NORTH AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
4.54m NOK 6.69m NOK
+47.3%
Driftsresultat
+266.6k NOK +278.3k NOK
+4.4%
Årsresultat
+293.8k NOK +231.6k NOK
-21.2%
Egenkapital
-144.4k NOK 87.2k NOK
+160.4%
Bankinnskudd
251.6k NOK 536.6k NOK
+113.3%
Sum eiendeler
587.9k NOK 992.7k NOK
+68.9%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 4.54m NOK til 6.69m NOK (+47.3% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +266.6k NOK → +278.3k NOK (driftsmargin 5.9% → 4.2%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital -144.4k NOK → 87.2k NOK (egenkapitalandel -24.6% → 8.8%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 251.6k NOK → 536.6k NOK (+113.3% år/år). Beregnet

  • ↑

    Likviditetsgrad tilbake over 1×

    Likviditetsgrad 0.69× → 2.09×. Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +293.8k NOK → +231.6k NOK (resultatmargin 6.5% → 3.5%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 25.3k NOK → 44.5k NOK. Rapportert faktum

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 4.78 → 6.14. Rapportert faktum