Org.nr 918 370 471 2018 → 2019 År-til-år-analyse

8-BIT HOLDING AS: årsregnskap 2019 vs 2018

Økte 3296% i driftsinntekter, tilbake til overskudd

godkjent 2020-05-23; register 2020-05-26; journalnr 2020 392048

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2019 med 2018 for 8-BIT HOLDING AS. Driftsinntekter 180 NOK → 6 113 NOK (+3296.1%). Årsresultat -3 274 NOK → +990 NOK. Egenkapital 11.14m NOK → 11.14m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; gikk i pluss.

Netto positivt år i de publiserte tallene.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
180 NOK 6 113 NOK
+3296.1%
Driftsresultat
-3 186 NOK +1 268 NOK
+139.8%
Årsresultat
-3 274 NOK +990 NOK
+130.2%
Egenkapital
11.14m NOK 11.14m NOK
+0.0%
Bankinnskudd
3 709 NOK 4 979 NOK
+34.2%
Sum eiendeler
183.7k NOK 195.0k NOK
+6.1%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 180 NOK til 6 113 NOK (+3296.1% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat -3 186 NOK → +1 268 NOK (driftsmargin -1770.0% → 20.7%). Beregnet

  • ↑

    Gikk i pluss

    Årsresultatet snudde fra underskudd på 3 274 NOK til overskudd på 990 NOK. Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 3 709 NOK → 4 979 NOK (+34.2% år/år). Beregnet