Org.nr 992 765 011 2012 → 2013 År-til-år-analyse

8 IN VEST AS: årsregnskap 2013 vs 2012

Økte 3510% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2014-05-29; register 2014-07-23; journalnr 2014 600333

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2013 med 2012 for 8 IN VEST AS. Driftsinntekter 26.6k NOK → 959.1k NOK (+3510.1%). Årsresultat +4 951 NOK → +398.2k NOK. Egenkapital 68.4k NOK → 466.6k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; årsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte; bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 8 IN VEST AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
26.6k NOK 959.1k NOK
+3510.1%
Årsresultat
+4 951 NOK +398.2k NOK
+7943.4%
Egenkapital
68.4k NOK 466.6k NOK
+582.2%
Bankinnskudd
35.9k NOK 645.0k NOK
+1695.4%
Sum eiendeler
74.7k NOK 880.7k NOK
+1079.7%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 26.6k NOK til 959.1k NOK (+3510.1% år/år). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +4 951 NOK → +398.2k NOK (resultatmargin 18.6% → 41.5%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 68.4k NOK → 466.6k NOK (egenkapitalandel 91.6% → 53.0%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 35.9k NOK → 645.0k NOK (+1695.4% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 0 NOK → 177.9k NOK (0% → 19% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 38.7k NOK → 46.2k NOK. Rapportert faktum