Org.nr 923 158 375 2023 → 2024 År-til-år-analyse

8 SEASONS AS: årsregnskap 2024 vs 2023

Økte 17% i driftsinntekter, gikk med underskudd

godkjent 2025-06-30; register 2025-07-24; journalnr 2025 700564

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2024 med 2023 for 8 SEASONS AS. Driftsinntekter 1.81m NOK → 2.11m NOK (+16.7%). Årsresultat +29.3k NOK → -62.6k NOK. Egenkapital 275.1k NOK → 212.5k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; gikk med underskudd; egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte; varekostnad endret; årsverk endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 8 SEASONS AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1.81m NOK 2.11m NOK
+16.7%
Driftsresultat
+38.9k NOK -62.2k NOK
-259.7%
Årsresultat
+29.3k NOK -62.6k NOK
-313.7%
Egenkapital
275.1k NOK 212.5k NOK
-22.8%
Bankinnskudd
75.5k NOK 6.11m NOK
+7992.9%
Sum eiendeler
486.8k NOK 381.1k NOK
-21.7%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 1.81m NOK til 2.11m NOK (+16.7% år/år). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 75.5k NOK → 6.11m NOK (+7992.9% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +38.9k NOK → -62.2k NOK (driftsmargin 2.2% → -2.9%). Beregnet

  • ↓

    Gikk med underskudd

    Årsresultatet snudde fra overskudd på 29.3k NOK til underskudd på 62.6k NOK. Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 275.1k NOK → 212.5k NOK (egenkapitalandel 56.5% → 55.7%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 781.2k NOK → 971.7k NOK (43% → 46% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 85.6k NOK → 104.9k NOK (+22.5% år/år). Beregnet

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 1 → 2. Rapportert faktum