Org.nr 989 228 811 2020 → 2021 År-til-år-analyse

88 HOLDING AS: årsregnskap 2021 vs 2020

Økte 468% i driftsinntekter

godkjent 2022-06-24; register 2022-08-10; journalnr 2022 836739

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2021 med 2020 for 88 HOLDING AS. Driftsinntekter 451.1k NOK → 2.56m NOK (+467.5%). Årsresultat +846.9k NOK → +982.9k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; årsresultatet ble bedre; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 88 HOLDING AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
451.1k NOK 2.56m NOK
+467.5%
Driftsresultat
+646.8k NOK +444.6k NOK
-31.3%
Årsresultat
+846.9k NOK +982.9k NOK
+16.1%
Egenkapital
n/m 8.59m NOK
—
Bankinnskudd
265.5k NOK 389.7k NOK
+46.7%
Sum eiendeler
19.95m NOK 19.85m NOK
-0.5%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 451.1k NOK til 2.56m NOK (+467.5% år/år). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +846.9k NOK → +982.9k NOK (resultatmargin 187.7% → 38.4%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 265.5k NOK → 389.7k NOK (+46.7% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +646.8k NOK → +444.6k NOK (driftsmargin 143.4% → 17.4%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 400.0k NOK → 953.2k NOK. Rapportert faktum