Org.nr 989 228 811 2021 → 2022 År-til-år-analyse

88 HOLDING AS: årsregnskap 2022 vs 2021

Falt 22% i driftsinntekter, svakere resultat

godkjent 2023-07-06; register 2023-07-27; journalnr 2023 617878

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for 88 HOLDING AS. Driftsinntekter 2.56m NOK → 2.01m NOK (-21.5%). Årsresultat +982.9k NOK → +78.0k NOK. Egenkapital 8.59m NOK → 9.67m NOK.

På den positive siden: driftsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsinntektene falt; årsresultatet ble svakere.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 88 HOLDING AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
2.56m NOK 2.01m NOK
-21.5%
Driftsresultat
+444.6k NOK +869.9k NOK
+95.7%
Årsresultat
+982.9k NOK +78.0k NOK
-92.1%
Egenkapital
8.59m NOK 9.67m NOK
+12.5%
Bankinnskudd
389.7k NOK 2.75m NOK
+605.1%
Sum eiendeler
19.85m NOK 23.70m NOK
+19.4%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +444.6k NOK → +869.9k NOK (driftsmargin 17.4% → 43.3%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 8.59m NOK → 9.67m NOK (egenkapitalandel 43.3% → 40.8%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 389.7k NOK → 2.75m NOK (+605.1% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 2.56m NOK til 2.01m NOK (-21.5% år/år). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +982.9k NOK → +78.0k NOK (resultatmargin 38.4% → 3.9%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 953.2k NOK → 920.6k NOK. Rapportert faktum