Org.nr 928 470 679 2022 → 2023 År-til-år-analyse

90 GRADER AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 45% i driftsinntekter, sterkere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2024-06-30; register 2024-08-02; journalnr 2024 702724

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for 90 GRADER AS. Driftsinntekter 5.99m NOK → 8.70m NOK (+45.3%). Årsresultat +243.6k NOK → +330.9k NOK. Egenkapital 464.1k NOK → 795.0k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: varekostnad endret; bokførte investeringer endret; årsverk endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 90 GRADER AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
5.99m NOK 8.70m NOK
+45.3%
Driftsresultat
+318.5k NOK +467.2k NOK
+46.7%
Årsresultat
+243.6k NOK +330.9k NOK
+35.8%
Egenkapital
464.1k NOK 795.0k NOK
+71.3%
Bankinnskudd
701.2k NOK 304.7k NOK
-56.6%
Sum eiendeler
1.71m NOK 3.92m NOK
+129.5%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 5.99m NOK til 8.70m NOK (+45.3% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +318.5k NOK → +467.2k NOK (driftsmargin 5.3% → 5.4%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +243.6k NOK → +330.9k NOK (resultatmargin 4.1% → 3.8%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 464.1k NOK → 795.0k NOK (egenkapitalandel 27.2% → 20.3%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 701.2k NOK → 304.7k NOK (-56.6% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 1 397 NOK → 1.49m NOK (+106227.0% år/år). Beregnet

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 17.3k NOK → 56.7k NOK. Rapportert faktum

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 0 → 8. Rapportert faktum