Org.nr 931 018 957 2019 → 2020 År-til-år-analyse

A/S C. Sundtsgt. 54: årsregnskap 2020 vs 2019

Kontantbeholdning mer enn halvert

register 2021-06-03; journalnr 2021 253606

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2020 med 2019 for A/S C. Sundtsgt. 54. Driftsinntekter 9.29m NOK → 9.31m NOK (+0.2%). Årsresultat +4.01m NOK → +3.80m NOK. Egenkapital 5.90m NOK → 5.69m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere; egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for A/S C. Sundtsgt. 54.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
9.29m NOK 9.31m NOK
+0.2%
Driftsresultat
+5.14m NOK +4.91m NOK
-4.6%
Årsresultat
+4.01m NOK +3.80m NOK
-5.2%
Egenkapital
5.90m NOK 5.69m NOK
-3.5%
Bankinnskudd
3.46m NOK 1.48m NOK
-57.2%
Sum eiendeler
16.35m NOK 15.33m NOK
-6.3%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 9.29m NOK til 9.31m NOK (+0.2% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +5.14m NOK → +4.91m NOK (driftsmargin 55.4% → 52.8%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +4.01m NOK → +3.80m NOK (resultatmargin 43.1% → 40.8%). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 5.90m NOK → 5.69m NOK (egenkapitalandel 36.1% → 37.1%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 3.46m NOK → 1.48m NOK (-57.2% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 338.6k NOK → 346.6k NOK (4% → 4% av driftsinntekter). Beregnet