Org.nr 931 018 957 2020 → 2021 År-til-år-analyse

A/S C. Sundtsgt. 54: årsregnskap 2021 vs 2020

Et stabilt år i regnskapstallene

register 2022-06-07; journalnr 2022 330359

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2021 med 2020 for A/S C. Sundtsgt. 54. Driftsinntekter 9.31m NOK → 9.53m NOK (+2.5%). Årsresultat +3.80m NOK → +4.15m NOK. Egenkapital 5.69m NOK → 5.84m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for A/S C. Sundtsgt. 54.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
9.31m NOK 9.53m NOK
+2.5%
Driftsresultat
+4.91m NOK +5.35m NOK
+9.0%
Årsresultat
+3.80m NOK +4.15m NOK
+9.2%
Egenkapital
5.69m NOK 5.84m NOK
+2.5%
Bankinnskudd
1.48m NOK 1.19m NOK
-19.8%
Sum eiendeler
15.33m NOK 15.08m NOK
-1.6%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 9.31m NOK til 9.53m NOK (+2.5% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +4.91m NOK → +5.35m NOK (driftsmargin 52.8% → 56.1%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +3.80m NOK → +4.15m NOK (resultatmargin 40.8% → 43.5%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 5.69m NOK → 5.84m NOK (egenkapitalandel 37.1% → 38.7%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 1.48m NOK → 1.19m NOK (-19.8% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 346.6k NOK → 355.1k NOK (4% → 4% av driftsinntekter). Beregnet