Org.nr 931 018 957 2021 → 2022 År-til-år-analyse

A/S C. Sundtsgt. 54: årsregnskap 2022 vs 2021

Et stabilt år i regnskapstallene

register 2023-05-15; journalnr 2023 380157

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for A/S C. Sundtsgt. 54. Driftsinntekter 9.53m NOK → 9.93m NOK (+4.1%). Årsresultat +4.15m NOK → +4.18m NOK. Egenkapital 5.84m NOK → 6.01m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: kontantbeholdningen falt.

Netto positivt år i de publiserte tallene.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
9.53m NOK 9.93m NOK
+4.1%
Driftsresultat
+5.35m NOK +5.40m NOK
+0.9%
Årsresultat
+4.15m NOK +4.18m NOK
+0.7%
Egenkapital
5.84m NOK 6.01m NOK
+3.0%
Bankinnskudd
1.19m NOK 1.07m NOK
-9.5%
Sum eiendeler
15.08m NOK 15.05m NOK
-0.2%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 9.53m NOK til 9.93m NOK (+4.1% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +5.35m NOK → +5.40m NOK (driftsmargin 56.1% → 54.4%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 5.84m NOK → 6.01m NOK (egenkapitalandel 38.7% → 39.9%). Beregnet

  • ↑

    Lønnskostnadene falt

    Lønnskostnad 355.1k NOK → 302.3k NOK (4% → 3% av driftsinntekter). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 1.19m NOK → 1.07m NOK (-9.5% år/år). Beregnet