Org.nr 931 018 957 2022 → 2023 År-til-år-analyse

A/S C. Sundtsgt. 54: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 8% i driftsinntekter

register 2024-06-08; journalnr 2024 435652

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for A/S C. Sundtsgt. 54. Driftsinntekter 9.93m NOK → 10.71m NOK (+7.9%). Årsresultat +4.18m NOK → +4.77m NOK. Egenkapital 6.01m NOK → 6.28m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for A/S C. Sundtsgt. 54.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
9.93m NOK 10.71m NOK
+7.9%
Driftsresultat
+5.40m NOK +6.18m NOK
+14.4%
Årsresultat
+4.18m NOK +4.77m NOK
+14.4%
Egenkapital
6.01m NOK 6.28m NOK
+4.6%
Bankinnskudd
1.07m NOK 1.35m NOK
+25.5%
Sum eiendeler
15.05m NOK 15.35m NOK
+2.0%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 9.93m NOK til 10.71m NOK (+7.9% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +5.40m NOK → +6.18m NOK (driftsmargin 54.4% → 57.7%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +4.18m NOK → +4.77m NOK (resultatmargin 42.1% → 44.6%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 6.01m NOK → 6.28m NOK (egenkapitalandel 39.9% → 40.9%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 1.07m NOK → 1.35m NOK (+25.5% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 302.3k NOK → 320.7k NOK (3% → 3% av driftsinntekter). Beregnet