Org.nr 934 571 819 2022 → 2023 År-til-år-analyse

A/S Gabelsgate 40: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 12% i driftsinntekter, svakere resultat

register 2024-05-27; journalnr 2024 443664

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for A/S Gabelsgate 40. Driftsinntekter 703.1k NOK → 790.7k NOK (+12.5%). Årsresultat +207.2k NOK → +117.9k NOK. Egenkapital 1.62m NOK → 1.74m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; egenkapitalen ble styrket; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere.

Blandet år — både forbedringer og press.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
703.1k NOK 790.7k NOK
+12.5%
Driftsresultat
+228.2k NOK +147.7k NOK
-35.3%
Årsresultat
+207.2k NOK +117.9k NOK
-43.1%
Egenkapital
1.62m NOK 1.74m NOK
+7.3%
Bankinnskudd
145.7k NOK 174.3k NOK
+19.6%
Sum eiendeler
2.42m NOK 2.41m NOK
-0.3%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 703.1k NOK til 790.7k NOK (+12.5% år/år). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 1.62m NOK → 1.74m NOK (egenkapitalandel 67.1% → 72.2%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 145.7k NOK → 174.3k NOK (+19.6% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +228.2k NOK → +147.7k NOK (driftsmargin 32.5% → 18.7%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +207.2k NOK → +117.9k NOK (resultatmargin 29.5% → 14.9%). Beregnet