Org.nr 934 571 819 2023 → 2024 År-til-år-analyse

A/S Gabelsgate 40: årsregnskap 2024 vs 2023

Sterkere resultat

register 2025-06-30; journalnr 2025 594562

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2024 med 2023 for A/S Gabelsgate 40. Driftsinntekter 790.7k NOK → 828.3k NOK (+4.8%). Årsresultat +117.9k NOK → +167.2k NOK. Egenkapital 1.74m NOK → 1.91m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Netto positivt år i de publiserte tallene.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
790.7k NOK 828.3k NOK
+4.8%
Driftsresultat
+147.7k NOK +193.4k NOK
+30.9%
Årsresultat
+117.9k NOK +167.2k NOK
+41.9%
Egenkapital
1.74m NOK 1.91m NOK
+9.6%
Bankinnskudd
174.3k NOK 305.0k NOK
+75.0%
Sum eiendeler
2.41m NOK 2.49m NOK
+3.0%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 790.7k NOK til 828.3k NOK (+4.8% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +147.7k NOK → +193.4k NOK (driftsmargin 18.7% → 23.3%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +117.9k NOK → +167.2k NOK (resultatmargin 14.9% → 20.2%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 1.74m NOK → 1.91m NOK (egenkapitalandel 72.2% → 76.8%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 174.3k NOK → 305.0k NOK (+75.0% år/år). Beregnet