Org.nr 921 403 364 2020 → 2021 År-til-år-analyse

A SPORTS AS: årsregnskap 2021 vs 2020

Et stabilt år i regnskapstallene

godkjent 2022-05-10; register 2022-07-06; journalnr 2022 580278

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2021 med 2020 for A SPORTS AS. Driftsinntekter 4.15m NOK → 4.27m NOK (+3.0%). Årsresultat +3.12m NOK → +2.77m NOK. Egenkapital 12.86m NOK → 15.64m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; egenkapitalen ble styrket; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for A SPORTS AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
4.15m NOK 4.27m NOK
+3.0%
Driftsresultat
+4.07m NOK +3.56m NOK
-12.7%
Årsresultat
+3.12m NOK +2.77m NOK
-11.2%
Egenkapital
12.86m NOK 15.64m NOK
+21.6%
Bankinnskudd
166.7k NOK 749.4k NOK
+349.5%
Sum eiendeler
14.41m NOK 18.58m NOK
+28.9%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 4.15m NOK til 4.27m NOK (+3.0% år/år). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 12.86m NOK → 15.64m NOK (egenkapitalandel 89.3% → 84.2%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 166.7k NOK → 749.4k NOK (+349.5% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +4.07m NOK → +3.56m NOK (driftsmargin 98.3% → 83.2%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +3.12m NOK → +2.77m NOK (resultatmargin 75.4% → 64.9%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 4 NOK → 28.2k NOK (0% → 1% av driftsinntekter). Beregnet