Org.nr 980 395 154 2024 → 2025 År-til-år-analyse

A1 SECURITY AS: årsregnskap 2025 vs 2024

Falt 13% i driftsinntekter, tilbake til overskudd

godkjent 2026-05-03; register 2026-05-06; journalnr 2026 421466

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2025 med 2024 for A1 SECURITY AS. Driftsinntekter 1.83m NOK → 1.59m NOK (-13.0%). Årsresultat -20.2k NOK → +48.8k NOK. Egenkapital 51.1k NOK → 49.9k NOK.

På den positive siden: driftsresultatet ble bedre; gikk i pluss; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsinntektene falt; egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer; varekostnad falt. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for A1 SECURITY AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1.83m NOK 1.59m NOK
-13.0%
Driftsresultat
+25.3k NOK +78.9k NOK
+212.2%
Årsresultat
-20.2k NOK +48.8k NOK
+341.3%
Egenkapital
51.1k NOK 49.9k NOK
-2.4%
Bankinnskudd
62.5k NOK 89.9k NOK
+44.0%
Sum eiendeler
546.2k NOK 591.6k NOK
+8.3%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +25.3k NOK → +78.9k NOK (driftsmargin 1.4% → 5.0%). Beregnet

  • ↑

    Gikk i pluss

    Årsresultatet snudde fra underskudd på 20.2k NOK til overskudd på 48.8k NOK. Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 62.5k NOK → 89.9k NOK (+44.0% år/år). Beregnet

  • ↑

    Lønnskostnadene falt

    Lønnskostnad 2.79m NOK → 2.41m NOK (153% → 152% av driftsinntekter). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 1.83m NOK til 1.59m NOK (-13.0% år/år). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 51.1k NOK → 49.9k NOK (egenkapitalandel 9.4% → 8.4%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 8.4% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning

  • ·

    Varekostnad falt

    COGS / varekostnad 477.9k NOK → 435.4k NOK (-8.9% år/år). Beregnet