Org.nr 996 329 534 2018 → 2019 År-til-år-analyse

A1 TANNLEGEN KELLARI AS: årsregnskap 2019 vs 2018

Økte 12% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2020-04-27; register 2020-05-02; journalnr 2020 320113

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2019 med 2018 for A1 TANNLEGEN KELLARI AS. Driftsinntekter 2.66m NOK → 2.97m NOK (+11.8%). Årsresultat +326 NOK → +118.0k NOK. Egenkapital 249.1k NOK → 367.1k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte; varekostnad endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for A1 TANNLEGEN KELLARI AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
2.66m NOK 2.97m NOK
+11.8%
Driftsresultat
+99.0k NOK +145.4k NOK
+46.9%
Årsresultat
+326 NOK +118.0k NOK
+36084.0%
Egenkapital
249.1k NOK 367.1k NOK
+47.4%
Bankinnskudd
579.9k NOK 586.6k NOK
+1.1%
Sum eiendeler
820.7k NOK 863.2k NOK
+5.2%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 2.66m NOK til 2.97m NOK (+11.8% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +99.0k NOK → +145.4k NOK (driftsmargin 3.7% → 4.9%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +326 NOK → +118.0k NOK (resultatmargin 0.0% → 4.0%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 249.1k NOK → 367.1k NOK (egenkapitalandel 30.4% → 42.5%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 579.9k NOK → 586.6k NOK (+1.1% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 997.7k NOK → 1.01m NOK (38% → 34% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 126.8k NOK → 192.4k NOK (+51.7% år/år). Beregnet