Org.nr 912 203 824 2023 → 2024 År-til-år-analyse

A1 TRAFIKKSKOLE AS: årsregnskap 2024 vs 2023

Et stabilt år i regnskapstallene

godkjent 2025-03-03; register 2025-03-17; journalnr 2025 335815

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2024 med 2023 for A1 TRAFIKKSKOLE AS. Driftsinntekter 11.12m NOK → 11.48m NOK (+3.2%). Årsresultat +1.15m NOK → +1.26m NOK. Egenkapital 121.1k NOK → 121.9k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer; lønnskostnadene økte. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for A1 TRAFIKKSKOLE AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
11.12m NOK 11.48m NOK
+3.2%
Driftsresultat
+1.57m NOK +1.71m NOK
+9.4%
Årsresultat
+1.15m NOK +1.26m NOK
+9.6%
Egenkapital
121.1k NOK 121.9k NOK
+0.6%
Bankinnskudd
1.73m NOK 1.98m NOK
+14.3%
Sum eiendeler
4.96m NOK 5.43m NOK
+9.6%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 11.12m NOK til 11.48m NOK (+3.2% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +1.57m NOK → +1.71m NOK (driftsmargin 14.1% → 14.9%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +1.15m NOK → +1.26m NOK (resultatmargin 10.3% → 11.0%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 1.73m NOK → 1.98m NOK (+14.3% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 2.2% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 6.42m NOK → 6.70m NOK (58% → 58% av driftsinntekter). Beregnet