Org.nr 912 203 824 2022 → 2023 År-til-år-analyse

A1 TRAFIKKSKOLE AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Svakere resultat

godkjent 2024-02-15; register 2024-04-16; journalnr 2024 352004

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for A1 TRAFIKKSKOLE AS. Driftsinntekter 11.30m NOK → 11.12m NOK (-1.6%). Årsresultat +1.51m NOK → +1.15m NOK. Egenkapital 120.7k NOK → 121.1k NOK.

Press inkluderte: driftsinntektene falt; driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer; bokførte investeringer endret; årsverk endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for A1 TRAFIKKSKOLE AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
11.30m NOK 11.12m NOK
-1.6%
Driftsresultat
+2.00m NOK +1.57m NOK
-21.6%
Årsresultat
+1.51m NOK +1.15m NOK
-23.7%
Egenkapital
120.7k NOK 121.1k NOK
+0.4%
Bankinnskudd
1.77m NOK 1.73m NOK
-2.2%
Sum eiendeler
4.73m NOK 4.96m NOK
+4.8%

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 11.30m NOK til 11.12m NOK (-1.6% år/år). Beregnet

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +2.00m NOK → +1.57m NOK (driftsmargin 17.7% → 14.1%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +1.51m NOK → +1.15m NOK (resultatmargin 13.3% → 10.3%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 1.77m NOK → 1.73m NOK (-2.2% år/år). Beregnet

  • ↓

    Lønn opp uten tilsvarende inntektsvekst

    Lønnskostnad 6.08m NOK → 6.42m NOK (54% → 58% av driftsinntekter). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 2.4% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 256.7k NOK → 240.3k NOK. Rapportert faktum

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 7 → 6. Rapportert faktum