Org.nr 912 203 824 2021 → 2022 År-til-år-analyse

A1 TRAFIKKSKOLE AS: årsregnskap 2022 vs 2021

Økte 7% i driftsinntekter

godkjent 2023-03-13; register 2023-05-15; journalnr 2023 379589

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for A1 TRAFIKKSKOLE AS. Driftsinntekter 10.55m NOK → 11.30m NOK (+7.1%). Årsresultat +1.74m NOK → +1.51m NOK. Egenkapital 122.3k NOK → 120.7k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere; egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte; bokførte investeringer endret; årsverk endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for A1 TRAFIKKSKOLE AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
10.55m NOK 11.30m NOK
+7.1%
Driftsresultat
+2.28m NOK +2.00m NOK
-12.4%
Årsresultat
+1.74m NOK +1.51m NOK
-13.4%
Egenkapital
122.3k NOK 120.7k NOK
-1.3%
Bankinnskudd
1.67m NOK 1.77m NOK
+6.4%
Sum eiendeler
4.81m NOK 4.73m NOK
-1.7%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 10.55m NOK til 11.30m NOK (+7.1% år/år). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 1.67m NOK → 1.77m NOK (+6.4% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +2.28m NOK → +2.00m NOK (driftsmargin 21.6% → 17.7%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +1.74m NOK → +1.51m NOK (resultatmargin 16.5% → 13.3%). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 122.3k NOK → 120.7k NOK (egenkapitalandel 2.5% → 2.5%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 5.61m NOK → 6.08m NOK (53% → 54% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 240.0k NOK → 256.7k NOK. Rapportert faktum

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 6 → 7. Rapportert faktum