Org.nr 919 258 284 2022 → 2023 År-til-år-analyse

A2INSIGHT AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 101% i driftsinntekter, svakere resultat

godkjent 2024-04-10; register 2024-06-01; journalnr 2024 469050

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for A2INSIGHT AS. Driftsinntekter 3.13m NOK → 6.28m NOK (+100.5%). Årsresultat +3.18m NOK → +1.21m NOK. Egenkapital 35.4k NOK → 45.6k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: årsresultatet ble svakere; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer; lønnskostnadene økte. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for A2INSIGHT AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
3.13m NOK 6.28m NOK
+100.5%
Driftsresultat
+230.9k NOK +551.5k NOK
+138.8%
Årsresultat
+3.18m NOK +1.21m NOK
-61.9%
Egenkapital
35.4k NOK 45.6k NOK
+28.7%
Bankinnskudd
901.4k NOK 553.6k NOK
-38.6%
Sum eiendeler
1.14m NOK 3.18m NOK
+177.8%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 3.13m NOK til 6.28m NOK (+100.5% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +230.9k NOK → +551.5k NOK (driftsmargin 7.4% → 8.8%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 35.4k NOK → 45.6k NOK (egenkapitalandel 3.1% → 1.4%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +3.18m NOK → +1.21m NOK (resultatmargin 101.5% → 19.3%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 901.4k NOK → 553.6k NOK (-38.6% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 1.4% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 2.15m NOK → 3.67m NOK (69% → 58% av driftsinntekter). Beregnet