Org.nr 924 575 514 2021 → 2022 År-til-år-analyse

A4 RENHOLD AS: årsregnskap 2022 vs 2021

Økte 25% i driftsinntekter, sterkere resultat

register 2023-05-13; journalnr 2023 401126

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for A4 RENHOLD AS. Driftsinntekter 1.64m NOK → 2.05m NOK (+24.7%). Årsresultat +72.8k NOK → +6.13m NOK. Egenkapital 67.7k NOK → 6.20m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Også verdt å følge med på: årsverk endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for A4 RENHOLD AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1.64m NOK 2.05m NOK
+24.7%
Driftsresultat
+83.6k NOK +170.3k NOK
+103.8%
Årsresultat
+72.8k NOK +6.13m NOK
+8328.6%
Egenkapital
67.7k NOK 6.20m NOK
+9056.1%
Bankinnskudd
261.4k NOK 461.9k NOK
+76.7%
Sum eiendeler
524.1k NOK 829.1k NOK
+58.2%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 1.64m NOK til 2.05m NOK (+24.7% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +83.6k NOK → +170.3k NOK (driftsmargin 5.1% → 8.3%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +72.8k NOK → +6.13m NOK (resultatmargin 4.4% → 299.4%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 67.7k NOK → 6.20m NOK (egenkapitalandel 12.9% → 747.8%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 261.4k NOK → 461.9k NOK (+76.7% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 2.82 → 3. Rapportert faktum