Org.nr 924 575 514 2022 → 2023 År-til-år-analyse

A4 RENHOLD AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 22% i driftsinntekter, svakere resultat

register 2024-05-27; journalnr 2024 439841

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for A4 RENHOLD AS. Driftsinntekter 2.05m NOK → 2.50m NOK (+21.8%). Årsresultat +6.13m NOK → +144.5k NOK. Egenkapital 6.20m NOK → 344.9k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre. Press inkluderte: årsresultatet ble svakere; egenkapitalen ble svekket; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: årsverk endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for A4 RENHOLD AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
2.05m NOK 2.50m NOK
+21.8%
Driftsresultat
+170.3k NOK +194.7k NOK
+14.3%
Årsresultat
+6.13m NOK +144.5k NOK
-97.6%
Egenkapital
6.20m NOK 344.9k NOK
-94.4%
Bankinnskudd
461.9k NOK 279.7k NOK
-39.4%
Sum eiendeler
829.1k NOK 753.6k NOK
-9.1%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 2.05m NOK til 2.50m NOK (+21.8% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +170.3k NOK → +194.7k NOK (driftsmargin 8.3% → 7.8%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +6.13m NOK → +144.5k NOK (resultatmargin 299.4% → 5.8%). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 6.20m NOK → 344.9k NOK (egenkapitalandel 747.8% → 45.8%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 461.9k NOK → 279.7k NOK (-39.4% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 3 → 4. Rapportert faktum