Org.nr 986 982 205 2022 → 2023 År-til-år-analyse

ABRAFAM HOLDING AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 18% i driftsinntekter, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2024-03-16; register 2024-04-04; journalnr 2024 341369

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for ABRAFAM HOLDING AS. Driftsinntekter 21.83m NOK → 25.68m NOK (+17.6%). Årsresultat +21.76m NOK → +25.37m NOK. Egenkapital 94.35m NOK → 86.12m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: egenkapitalen ble svekket; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: kraftig kontanttrekk; bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for ABRAFAM HOLDING AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
21.83m NOK 25.68m NOK
+17.6%
Driftsresultat
+21.67m NOK +25.27m NOK
+16.6%
Årsresultat
+21.76m NOK +25.37m NOK
+16.6%
Egenkapital
94.35m NOK 86.12m NOK
-8.7%
Bankinnskudd
4.46m NOK 4 456 NOK
-99.9%
Sum eiendeler
119.18m NOK 131.57m NOK
+10.4%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 21.83m NOK til 25.68m NOK (+17.6% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +21.67m NOK → +25.27m NOK (driftsmargin 99.2% → 98.4%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +21.76m NOK → +25.37m NOK (resultatmargin 99.7% → 98.8%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 94.35m NOK → 86.12m NOK (egenkapitalandel 79.2% → 65.5%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 4.46m NOK → 4 456 NOK (-99.9% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Kraftig kontanttrekk

    Kontantbeholdningen falt mer enn 60% år/år (4.46m NOK → 4 456 NOK). Sjekk om midler gikk til konsernfordringer, investeringer eller drift. Tolkning

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 113.36m NOK → 3 NOK. Rapportert faktum