Org.nr 926 044 729 2022 → 2023 År-til-år-analyse

ABRAHAMSEN & CO HOLDING AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 33% i driftsinntekter, svakere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2024-06-27; register 2024-07-30; journalnr 2024 686951

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for ABRAHAMSEN & CO HOLDING AS. Driftsinntekter 78.0k NOK → 103.6k NOK (+32.9%). Årsresultat +183.5k NOK → +35.6k NOK. Egenkapital 593.4k NOK → 629.0k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: årsresultatet ble svakere; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for ABRAHAMSEN & CO HOLDING AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
78.0k NOK 103.6k NOK
+32.9%
Driftsresultat
+59.2k NOK +85.2k NOK
+43.8%
Årsresultat
+183.5k NOK +35.6k NOK
-80.6%
Egenkapital
593.4k NOK 629.0k NOK
+6.0%
Bankinnskudd
12.6k NOK 4 187 NOK
-66.8%
Sum eiendeler
4.47m NOK 4.56m NOK
+2.1%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 78.0k NOK til 103.6k NOK (+32.9% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +59.2k NOK → +85.2k NOK (driftsmargin 75.9% → 82.2%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 593.4k NOK → 629.0k NOK (egenkapitalandel 13.3% → 13.8%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +183.5k NOK → +35.6k NOK (resultatmargin 235.3% → 34.4%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 12.6k NOK → 4 187 NOK (-66.8% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 4.45m NOK → 4.45m NOK. Rapportert faktum