Org.nr 926 044 729 2023 → 2024 År-til-år-analyse

ABRAHAMSEN & CO HOLDING AS: årsregnskap 2024 vs 2023

Økte 8% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2025-06-30; register 2025-08-28; journalnr 2025 752182

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2024 med 2023 for ABRAHAMSEN & CO HOLDING AS. Driftsinntekter 103.6k NOK → 111.8k NOK (+8.0%). Årsresultat +35.6k NOK → +54.0k NOK. Egenkapital 629.0k NOK → 683.0k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for ABRAHAMSEN & CO HOLDING AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
103.6k NOK 111.8k NOK
+8.0%
Driftsresultat
+85.2k NOK +100.9k NOK
+18.4%
Årsresultat
+35.6k NOK +54.0k NOK
+51.8%
Egenkapital
629.0k NOK 683.0k NOK
+8.6%
Bankinnskudd
4 187 NOK 72.6k NOK
+1633.0%
Sum eiendeler
4.56m NOK 4.77m NOK
+4.7%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 103.6k NOK til 111.8k NOK (+8.0% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +85.2k NOK → +100.9k NOK (driftsmargin 82.2% → 90.2%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +35.6k NOK → +54.0k NOK (resultatmargin 34.4% → 48.3%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 629.0k NOK → 683.0k NOK (egenkapitalandel 13.8% → 14.3%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 4 187 NOK → 72.6k NOK (+1633.0% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 4.45m NOK → 4.59m NOK. Rapportert faktum