Org.nr 926 956 027 2021 → 2022 År-til-år-analyse

ADDVANT STAVANGER AS: årsregnskap 2022 vs 2021

Økte 453857% i driftsinntekter, sterkere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2023-02-17; register 2023-03-11; journalnr 2023 321023

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for ADDVANT STAVANGER AS. Driftsinntekter 2 901 NOK → 13.17m NOK (+453857.3%). Årsresultat +5 130 NOK → +777.9k NOK. Egenkapital 99.6k NOK → 127.5k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer; lønnskostnadene økte; varekostnad endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for ADDVANT STAVANGER AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
2 901 NOK 13.17m NOK
+453857.3%
Driftsresultat
+5 850 NOK +1.01m NOK
+17178.8%
Årsresultat
+5 130 NOK +777.9k NOK
+15064.5%
Egenkapital
99.6k NOK 127.5k NOK
+28.1%
Bankinnskudd
746.2k NOK 129.2k NOK
-82.7%
Sum eiendeler
2.28m NOK 3.50m NOK
+53.2%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 2 901 NOK til 13.17m NOK (+453857.3% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +5 850 NOK → +1.01m NOK (driftsmargin 201.7% → 7.7%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +5 130 NOK → +777.9k NOK (resultatmargin 176.8% → 5.9%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 99.6k NOK → 127.5k NOK (egenkapitalandel 4.4% → 3.6%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 746.2k NOK → 129.2k NOK (-82.7% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 3.6% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 2 NOK → 8.53m NOK (0% → 65% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 73.1k NOK → 945.5k NOK (+1194.3% år/år). Beregnet

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 169.5k NOK → 115.5k NOK. Rapportert faktum

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 2 → 9. Rapportert faktum