Org.nr 926 956 027 2022 → 2023 År-til-år-analyse

ADDVANT STAVANGER AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 41% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2024-02-22; register 2024-03-07; journalnr 2024 318951

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for ADDVANT STAVANGER AS. Driftsinntekter 13.17m NOK → 18.62m NOK (+41.4%). Årsresultat +777.9k NOK → +1.75m NOK. Egenkapital 127.5k NOK → 208.7k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: likviditetsgrad under 1×.

Også verdt å følge med på: innskutt egenkapital redusert; lønnskostnadene økte; varekostnad falt. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for ADDVANT STAVANGER AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
13.17m NOK 18.62m NOK
+41.4%
Driftsresultat
+1.01m NOK +2.25m NOK
+122.2%
Årsresultat
+777.9k NOK +1.75m NOK
+124.5%
Egenkapital
127.5k NOK 208.7k NOK
+63.7%
Bankinnskudd
129.2k NOK 1.37m NOK
+958.0%
Sum eiendeler
3.50m NOK 5.13m NOK
+46.6%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 13.17m NOK til 18.62m NOK (+41.4% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +1.01m NOK → +2.25m NOK (driftsmargin 7.7% → 12.1%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +777.9k NOK → +1.75m NOK (resultatmargin 5.9% → 9.4%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 127.5k NOK → 208.7k NOK (egenkapitalandel 3.6% → 4.1%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 129.2k NOK → 1.37m NOK (+958.0% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Likviditetsgrad under 1×

    Likviditetsgrad 8.18× → 0.82× — kortsiktig gjeld overstiger omløpsmidler i de publiserte linjene. Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Innskutt egenkapital redusert

    Innskutt egenkapital falt 100.0k NOK → 200 NOK — sjekk kapitalnedsettelse, konvertering eller reklassifisering. Tolkning

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 8.53m NOK → 11.70m NOK (65% → 63% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Varekostnad falt

    COGS / varekostnad 945.5k NOK → 777.0k NOK (-17.8% år/år). Beregnet

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 115.5k NOK → 92.5k NOK. Rapportert faktum

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 9 → 11. Rapportert faktum