Org.nr 926 956 027 2023 → 2024 År-til-år-analyse

ADDVANT STAVANGER AS: årsregnskap 2024 vs 2023

Økte 25% i driftsinntekter, sterkere resultat, ny eierkapital

godkjent 2025-03-28; register 2025-04-30; journalnr 2025 375059

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2024 med 2023 for ADDVANT STAVANGER AS. Driftsinntekter 18.62m NOK → 23.26m NOK (+24.9%). Årsresultat +1.75m NOK → +2.48m NOK. Egenkapital 208.7k NOK → 200.0k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: egenkapitalen ble svekket; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer; lønnskostnadene økte; varekostnad falt. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for ADDVANT STAVANGER AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
18.62m NOK 23.26m NOK
+24.9%
Driftsresultat
+2.25m NOK +3.20m NOK
+42.3%
Årsresultat
+1.75m NOK +2.48m NOK
+42.0%
Egenkapital
208.7k NOK 200.0k NOK
-4.2%
Bankinnskudd
1.37m NOK 927.8k NOK
-32.1%
Sum eiendeler
5.13m NOK 7.51m NOK
+46.5%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 18.62m NOK til 23.26m NOK (+24.9% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +2.25m NOK → +3.20m NOK (driftsmargin 12.1% → 13.7%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +1.75m NOK → +2.48m NOK (resultatmargin 9.4% → 10.7%). Beregnet

  • ↑

    Eierene skjøt inn kapital

    Innskutt egenkapital økte 200 NOK → 200.0k NOK (+199.8k NOK). Rapportert faktum

Det som ble svakere

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 208.7k NOK → 200.0k NOK (egenkapitalandel 4.1% → 2.7%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 1.37m NOK → 927.8k NOK (-32.1% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 2.7% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 11.70m NOK → 13.75m NOK (63% → 59% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Varekostnad falt

    COGS / varekostnad 777.0k NOK → 201.7k NOK (-74.0% år/år). Beregnet

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 11 → 13. Rapportert faktum