Org.nr 926 956 027 2024 → 2025 År-til-år-analyse

ADDVANT STAVANGER AS: årsregnskap 2025 vs 2024

Økte 14% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2026-02-12; register 2026-02-19; journalnr 2026 313372

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2025 med 2024 for ADDVANT STAVANGER AS. Driftsinntekter 23.26m NOK → 26.53m NOK (+14.1%). Årsresultat +2.48m NOK → +3.35m NOK. Egenkapital 200.0k NOK → 200.0k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer; lønnskostnadene økte; varekostnad endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for ADDVANT STAVANGER AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
23.26m NOK 26.53m NOK
+14.1%
Driftsresultat
+3.20m NOK +4.29m NOK
+34.3%
Årsresultat
+2.48m NOK +3.35m NOK
+34.9%
Egenkapital
200.0k NOK 200.0k NOK
0.0%
Bankinnskudd
927.8k NOK 708.7k NOK
-23.6%
Sum eiendeler
7.51m NOK 9.07m NOK
+20.7%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 23.26m NOK til 26.53m NOK (+14.1% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +3.20m NOK → +4.29m NOK (driftsmargin 13.7% → 16.2%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +2.48m NOK → +3.35m NOK (resultatmargin 10.7% → 12.6%). Beregnet

  • ↑

    Likviditetsgrad tilbake over 1×

    Likviditetsgrad 0.90× → 1.00×. Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 927.8k NOK → 708.7k NOK (-23.6% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 2.2% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 13.75m NOK → 15.69m NOK (59% → 59% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 201.7k NOK → 2.25m NOK (+1016.0% år/år). Beregnet